SK Aarhus-København Håndbold, Primo Tours Liga - 1/3-17

Silkeborg-Voel-SK Aarhus, Primo Tours Liga - 24/2-17

Skovbakken-Kolding Q, 3F Liga - 21/8-16

Odder IGF-Brabrand IF, 2. division Pulje 3 - 19/8-16

Aarhus Fremad-Fortuna Hjørring, Kvinde Pokalen - 17/8-16

Aarhus Fremad-HOG, Odlboys 30+ - 17/8-16

Aarhus Fremad-Vejgaard B, 2. dvision Pulje 3 - 13/8-16

VSK Aarhus-Jammerbugt FC, 2. division Pulje 3 - 13/8-16

Brabrand IF-VSK Aarhus, 2. division Pulje 3 - 5/8-16

AGF-træningskampe og træning juli 2016

Aarhus Nordic Challenge, atletik - 25/6-16

Brabrand-Brønshøj, 2. div. oprykningsspil - 18/6-16

Aarhus Fremad-HIK, 2. div. oprykningsspil - 17/6-16

Odder-B 1908, 2. div. nedrykningsspil 2. div - 11/6-16

Aabyhøj-Ringkøbing IF, Danmarksserien Pulje 3 - 4/6-16

Aarhus Fremad-AB, 2. div. oprykningsspil - 28/5-16

Aarhus Fremad-Ringkøbing IF, Danmarksserien Pulje 3 - 21/5-16

Skanderborg Håndbold-Viborg HK, Santander Cup - 19/5-16

Aarhus Fremad-Frem, Oprykning 2. div. - 16/5-16

Aarhus Fremad-Nykøbing FC, Oprykning 2. div - 30/4-16

SK Aarhus-Team Esbjerg, Boxer Kvindeliga - 3/11-15

Skovbakken-Odder Håndbold, 1. division håndbold - 1/11-15

Skovbakken-ASA, 3F Liga - 1/11-15

Århus Håndbold-Skive fH, Boxer Herreliga - 31/10-15

Århus Håndbold-Skjern Håndbold, Santander Cup - 28/10-15

Viby IF-Ringkøbing IF, Danmarksserien Pulje 3 - 24/10-15

Brabrand IF-Skovbakken, 2 div. pulje 3 - 24/10-15

SK Aarhus-Team Esbjerg, Boxer Kvindeliga - 21/10-15

Skovbakken-Jammerbugt FC, 2. division pulje 3 - 17/10-15

Poul Skibsted Lyse, En medlevende træner - 17/10-15

Odder IGF-Skovbakken, 2. division pulje 3 -10/10-15

Skanderborg H.-Nordsj. Håndbold, Boxer Herreliga - 5/10-15

Århus Håndbold-HC Midtjylland, Boxer Herreliga - 28/9-15

Odder IGF-Aarhus Fremad, 2 division pulje 3 - 26/9-15

SK Aarhus-Viborg HK, Boxer Kvindeliga - 23/9-15

Århus Håndbold-Nordsjælland H., Boxer Herreliga - 19/9-15

Skanderborg Håndbold-Aalborg H, Boxer Herreliga - 14/9-15

Odder IGF-Brabrand IF, 2. division pulje 3 - 12/9-15

BSV-Århus Håndbold, Boxer Herreliga - 11/9-15

SK Aarhus-SønderjyskE, Boxer Kvindeliga - 9/9-15

Århus Håndbold-Ribe-Esbjerg HH, Boxer Herreliga - 2/9-15

Skovbakken-OB, 3F Liga - 30/8-15

Skanderborg H.-Århus Håndbold, Boxer Herreliga - 29/8-15

Brabrand Fredericia, DBU Pokalen - 25/8-15

Skovbakken-Vejle B, 3F Liga - 16/8-15

Aarhus Fremad-Brabrand, 2. division pulje 3 - 15/8-15

Skovbakken Odder, 2. division pulje 3 - 15/8-15

DM i Atletik, Ceres Arena (Århus Stadion) - 7-8/8-15

Jammerbugt FC-Aarhus Fremad, 2. division pulje 3 - 7/8-15

Kay Werners Mindeløb, Århus Cykelbane - 1/8-15

Aarhus Fremad-SønderjyskE 2, træningskamp - 27/7-15

SK Aarhus-Skive fH, Håndboldliga - 22/2-14

Århus Håndbold-KIF Kolding Kbh., Håndboldliga - 18/2-14

Århus Håndbold-Mors-Thy Håndbold, Håndboldliga - 7/2-15

AaB-AGF, træningskamp Aalborg - 23/1-15

SK Aarhus-Ringkøbing Håndbold, Håndboldliga - 21/1-15

SK Aarhus-Team Tvis Holstebro, Håndboldliga - 18/1-15

Århus Håndbold-Team Tvis Holstebro, Håndboldliga - 18/12-14

Århus Håndbold-Odder Håndbold, Håndboldliga - 6/12-14

FC Fredericia-AGF, Nordic Bet Liga - 30/11-14

Århus Håndb.-Lemvig Thyborøn Håndb. - Håndboldl. - 29/11-14

Skanderborg Håndbold-GOG, Håndboldliga - 22/11-14

SK Århus-HC Odense, Håndboldliga - 19/11-14

SK Århus-Silkeborg Voel KFUM, Håndboldliga - 16/11-14

Århus Håndbold-Skanderborg Håndbold, Håndboldliga - 14/11-14

FC Djursland-Aarhus Fremad - 8/11-14

Bakken Bears-Borås Basket, EuroChallenge - 4/11-14

Århus Håndbold-HC Midtjylland, Håndboldliga - 25/10-14

IF Lyseng-Aarhus Fremad, DS Pulje 3 - 18/10-14

Skovbakken-Brabrand IF, 2. division vest - 18/10-14

SK Aarhus-Team Esbjerg, Håndboldliga - 15/10-14

SK Aarhus-Nykøbing F. Håndbold, Håndboldliga - 5/10-14

Brabrand IF-Næsby Boldklub, 2. division vest - 4/10-14

Århus Håndbold-Skjern Håndbold, Håndboldliga - 2/10-14

Aarhus Fremad-Vorup FB, DS Pulje 3 - 27/9-14

Århus Håndbold-Aalborg Håndbold, Håndboldliga - 24/9-14

Brabrand IF-Ringkøbing IF, 2. division vest - 20/9-14

AGF-Vejle B, NordicBet Liga - 18/9-14

SK Aarhus-Viborg HK, Håndboldliga - 17/9-14

Aarhus Fremad-Lindholm IF, DS Pulje 3 - 13/9-14

Århus Håndbold-SønderjyskE, Håndboldliga - 10/9-14

Skanderborg Håndbold-BSV, Håndboldliga - 6/9-14

Odder Håndbold-Århus Håndbold, Håndboldliga - 5/9-14

SK Aarhus-København Håndbold, Håndboldliga - 2/9-14

Århus Håndbold-Ribe-Esbjerg HH, Håndboldliga - 30/8-14

Brabrand-Varde IF, 2. division vest - 23/8-14

Skovbakken-FC Sydvest 05, 2. division vest - 23/8-14

Aarhus Fremad-VRI, DS Pulje 3 - 16/8-14

Brabrand IF-FC Skanderborg, DBU Pokalen - 13/8-14

Aabyhøj-Aarhus Fremad, DBU Pokalen - 12/8-14

AGF-træningskampe sommer 1014

Aarhus Fremad-HIK, 2. division vest - 21/6-14

FC Skanderborg-Næsby Boldklub, 2. division vest - 14/6-14

FC Djursland-Ringkøbing IF, 2. division vest - 7/6-14

Aarhus Fremad-FC Skanderborg, 2. division vest - 6/6-14

Brabrand IF-Odder IGF, 2. division vest - 5/6-14

Odder IGF-FC Djursland, 2. division vest - 1/6-14

Skovbakken-Aarhus Fremad, 2. division vest - 1/6-14

Aarhus Fremad-FC Sydvest, 2. division vest - 29/5-14

Brabrand IF-Skive IK, 2. division vest - 28/5-14

FC Skanderborg-Brabrand IF, 2. division vest - 24/5-14

FC Djursland-FC Skanderborg, 2. division vest - 17/5-14

Brabrand IF-Skovbakken, 2. division vest - 15/5-14

Aarhus Fremad-Thisted FC, 2. division vest - 10/5-14

Skovbakken-FC Djursland, 2. division vest - 10/5-14

Odder IGF-HIK, 2. division vest - 4/5-14

Brabrand IF-Næsby Boldklub, 2. division vest - 3/5-14

Aarhus Fremad-Brabrand IF, 2. division vest - 26/4-14

FC Skanderborg-Ringkøbing IF, 2. division vest - 26/4-14

Århus Håndbold-SønderjydskE, pokalturnering - 24/4-14

Aarhus Fremad-Jammerbugt FC, 2. division vest - 14/4-14

Skovbakken-Odder IGF, 2. division vest - 17/4-14

Skanderborg Håndbold-Nordsjælland, Kvalspil - 16/4-14

Århus Håndbold-Team Tvis Holstebro, Håndboldliga - 12/4-14

SK Aarhus-Nykøbing F Håndbold, kvalkamp liga - 6/4-14

Aarhus Fremad-Ringkøbing IF, 2. division vest - 5/4-14

Brabrand IF-FC Djursland, 2. division vest - 5/4-14

AGF-Randers FC, Superliga - 4/4-14

Odder IGF-Aarhus Fremad, 2 division vest - 29/3-14

Århus Håndbold-GOG, Håndboldliga - 28/3-14

SK Aarhus-Haderslev KFUM, 1. division damer - 23/3-14

Århus Håndbold-Skjern Håndbold, Håndboldliga - 13/3-14

SK Aarhus-Vendsyssel Håndbold, 1 division damer - 7/3-14

Århus Håndbold-Aalborg Håndbold, Håndboldliga - 1/3-14

AGF-AaB, DBU Pokalen - 26/2-14

Århus Håndbold-KIF, Håndboldliga - 25/2-14

SK Aarhus-Hadsten, 1 division damer - 24/2-14

AGF-FCK, Superliga - 23/2-14

Århus Håndbold-SønderjyskE, Håndboldliga - 15/2-14

SK Aarhus-Ajax København, 1. division damer - 9/2-14

SK Aarhus-Silkeborg Voel KFUM, 1. division damer - 18/1-14

SK Aarhus-Skanderborg Håndbold, 1. div. damer - 4/1-14

Århus Håndbold-Skjern Håndbold, Håndboldliga - 18/12-13

Århus Håndbold-Mors Thy Håndbold, Håndboldliga - 11/12-13

Jan Paulsen - når kampen spidser til - 11/12-13

SK Aarhus-Tarm-Foersum GF, 1 division damer - 9/12-13

Århus Håndbold-TMS Ringsted, Håndboldliga - 27/11-13

Århus Håndbold-HC Zomimak-M, EHF Cup - 23/11-13

SK Aarhus-Bjerringbro FH, 1 division damer- 22/11-13

Århus Håndbold-BSV, Håndboldliga - 19/11-13

Århus Håndbold-Ribe-Esbjerg Håndbold, Håndboldliga - 9/11-13

FC Djursland-Skovbakken, 2. division vest - 2/11-13

Aarhus Fremad-FC Svendborg, 2. division vest - 26/10-13

Skovbakken-Brabrand IF, 2 division vest - 26/10-13

Aarhus Fremad-Næsby, 2. division vest - 19/10-13

Brabrand IF-FC Skanderborg, 2. division vest - 19/10-13

SK Aarhus-Lyngby Håndbold Klub, 1. division damer - 13/10-13

Århus Håndbold-Skanderborg Håndbold, Håndboldliga - 12/10-13

Aarhus Fremad-Skovbakken, 2. division vest - 5/10-13

Århus Håndbold-Skive fH, Håndboldliga - 28/9-13

FC Djursland-FC Midtjylland, DBU Pokalen - 25/9-13

Aarhus Fremad-Skive IK, 2. division vest - 21/9-13

Brabrand IF-Ringkøbing IF, 2. division vest - 21/9-13

SK Aarhus-VSH 2000, 1. division damer - 15/9-13

FC Skanderborg-FC Sydvest 05, 2. division vest, - 14/9-13

Århus Håndbold-GOG, Håndboldldiga - 13/9-13

Brabrand IF-Jammerbugt FC, 2. division vest - 7/9-13

Aarhus Fremad-Odder IGF, 2. division vest - 6/9-13

Viby IF-FC Djursland, DBUs landspokalturnering - 4/9-13

Ringkøbing IF-Aarhus Fremad, 2. division vest - 1/9-13

Århus Håndbold-Team Tvis Holstebro, håndboldliga - 31/8-13

Aarhus Fremad-Middelfart, 2. division vest - 24/8-13

Skovbakken-HIK, 2 division vest - 24/8-13

AGF-SønderjyskE, Superliga - 23/8-13

Brabrand IF-Rishøj, 2. division - 17/8-13

FC Djursland-Skovbakken, DBUs Landspokalturnering - 14/8-13

Odder -FC Skanderborg, DBUs Landspokalturnering - 13/8-13

Aarhus Fremad-FC Djursland, 2. division Vest - 10/8-13

Skovbakken-Ringkøbing IF, 2. division Vest - 9/8-13

Aarhus Fremad-Kjellerup IF, 2. division Vest - 8/6-13

Brabrand IF-Aarhus Fremad, 2. division vest - 5/6-13

Aarhus Fremad-Middelfart BK, 2. division vest - 1/6-13

Skovbakken-Næsby, 2. division vest - 1/6-13

Ringkøbing IF-Aarhus Fremad, 2. division vest - 26/5-13

Aarhus Fremad-BK Marienlyst, 2. division vest - 18/5-13

AGF-AaB, Superliga - 16/5-13

Jammerbugt FC-Aarhus Fremad, 2. division vest - 12/5-13

AGF-SønderjyskE, Superliga - 11/5-13

Skovbakken-OB, 3F Liga slutspil - 4/5-13

Skovbakken-Otterup B & IK, 2. division vest - 4/5-13

Brabrand-Næsby Boldklub, 2. division vest - 1/5-13

Aarhus Fremad-Skovbakken, 2. division vest - 27/4-13

Brabrand-Boldklubben Marienlyst, 2. division vest - 26/4-13

Aarhus Fremad-FC Svendborg, 2 division vest - 24/4-13

FC Djursland-Kolding B, Danmarksserien Pulje 3 - 20/4-13

Århus Håndbold-Skjern Håndbold, Håndboldliga slutsp. - 17/4-13

AGF-FC Nordsjælland, reserveholdskamp - 16/4-13

Aarhus Fremad-FC Skanderborg, 2. division Vest - 14/4-13

Lyseng IF-FC Djursland, Danmarksserien kreds 3 - 6/4-13

Skovbakken-Kjellerup IF, 2. division vest - 6/4-13

Brabrand IF-Skovbakken, 2. division vest - 1/4-13

Århus Håndbold-BSV, Håndboldliga slutspil - 27/3-13

Århus Håndbold-Viborg HK, Håndboldliga - 17/3-13

Skovbakken-Brøndby, Pokalturneringen kvinder - 16/3-13

AGF-Brøndby IF, Superliga - 10/3-13

SK Aarhus-Tarm-Foersum HK, 1 division damer - 1/3-13

Århus Håndbold-Skjern Håndbold, Håndboldliga - 27/2-13

AGF-SønderjyskE, træningskamp - 24/2-13

BSV-Århus Håndbold, Håndboldliga - 13/2-13

Århus Håndbold-Mors Thy Håndbold, Håndboldliga - 10/2-13

SK Aarhus-Ajax, 1. division damer - 6/2-13

Skjern Håndbold-Århus Håndbold, Final 4 finale 3/2-13

Skjern Håndbold-Aalborg Håndbold, Final 4 semif. - 2/2-13

Skanderborg Håndbold-Århus Håndbold, Final 4 semif. - 2/2-13

AGF-Viborg FF, træningskamp - 28/1-13

SK Aarhus-Nykøbing F HK, 1 division damer - 26/1-13

SK Aarhus-Lyngby HK, 1. division damer - 13/1-13

Danmark-Slovenien, Totalkredit Cup - 6/1-13

Århus Håndbold-Skive fH, Håndboldliga - 19/12-12

AGF-Silkeborg IF, Superliga - 10/12-12

Århus Håndbold-Team Tvis Holstebro, Håndboldliga - 8/12-12

SK Aarhus-Hadsten SK, 1. division - 5/12-12

BSV-Viborg HK, Håndboldliga - 28/11-12

Skovbakken-B93/HIK/Skjold, 3F Liga - 24/11-12

Århus Håndbold-Ribe-Esbjerg HH, Håndboldliga - 18/11-12

AGF-FC Nordsjælland, Superliga - 16/11-12

Skovbakken-FC Skanderborg, 2. division - 10/11-12

FC Skanderborg-Sydvest 05, 2. division - 3/11-12

SK Aarhus-Vendsyssel Håndbold, 1 division - 2/11-12

Brabrand IF-Thisted FC, 2. division 31/10-12

Århus Håndbold-SønderjyskE, Håndboldliga - 27/10-12

EM i TeamGym - 20/10-12

Aarhus Fremad-Ringkøbing IF, 2. division - 20/10-12

FC Skanderborg-Blokhus FC, 2. division - 20/10-12

SK Aarhus-Bjerringbro FH, 1. division håndbold - 19/10-12

Aarhus Håndbold-TMS Ringsted, håndboldliga - 13/10-12

Århus Håndbold-Skanderborg Håndbold, Håndboldliga - 6/9-12

Skovbakken-Blokhus FC, 2. division - 6/9-12

SK Aarhus-Ringkøbing Håndbold, 1. division - 26/9-12

Aarhus Fremad-AGF, DBU Pokalen - 25/9-12

Århus Håndbold Nordsjælland H., Håndboldliga - 22/9-12

FC Skanderborg-Brabrand IF, 2. division - 22/9-12

Danmark-Portugal, EM-kval. - 19/9-12

Århus Håndbold-BSV, Håndboldliga - 15/9-12

Brabrand IF-Varde IF, 2 division - 15/9-12

Skovbakken-AaB, DBU Pokalen - 12/9-12

Skovbakken-Brabrand IF, 2. division - 8/9-12

SK Aarhus-Silkeborg Voel, 1. division - 7/9-12

Brabrand IF-FC Sydvest 05, 2. division - 1/9-12

Aarhus Fremad-Otterup B & IK, 2. division - 1/9-12

FC Skanderborg-Aarhus Fremad, 2. division - 25/8-12

Skovbakken-OB, 3F Liga - 19/8-12

Brabrand IF-Blokhus FC, 2. division - 18/8-12

FC Djursland-Skovbakken, DBU Pokalen - 15/8-12

DGL 2000-Aarhus Fremad, DBU Pokalen - 14/8-12

Skovbakken-Aarhus Fremad, 2. division - 11/8-12

Aarhus Fremad-FC Sydvest 05, 2. division - 4/8-12

Brabrand IF-Ringkøbing IK, 2. division - 4/8-12

Skovbakken-FC Skanderborg, træningskamp - 22/7-12

AGF-AaB, Superliga - 13/7-12

OB-AGF, træningskamp - 9/7-12

AGF-Vejle Boldklub Kolding, træningskamp - 29/6-12

Danmark-Tjekkiet, EM-kval. i Vejle - 20/6-12

Viby IF-Thisted FC, 2. division - 16/6-12

Brabrand-Thisted FC, 2. division - 16/6-12

Aarhus Fremad-Aarup, 2. division - 10/6-12

Skovbakken-BSF, 3F Liga slutspil - 9/6-12

Brabrand-FC Svendborg, 2. division - 5/6-12

Viby-Skovbakken, 2. division - 5/6-12

Aarhus Fremad-Boldklubben Marienlyst, 2. division - 2/6-12

Skovbakken-Brabrand, 2. division - 2/6-12

BSV-AG København, Håndboldliga 1. DM-finale - 30/5-12

Brabrand IF-Skjold, 2. division - 28/5-12

Viby IF-Aarhus Fremad, 2. division - 26/5-12

Skovbakken-Fortuna Hjørring, 3F Liga - 20/5-12

BSV-Team Tvis Holstebro, Håndboldliga semifin. - 19/5-12

Aarhus Fremad-FC Fyn, 2. division - 12/-12

Brabrand IF-FC Skanderborg, Danmarksserien - 5/5-12

Brabrand IF-Marienlyst, 2. division - 5/5-12

SK Aarhus-KIF Vejen, Kval.-spil håndboldliga - 2/5-12

Aarhus Fremad-Varde, 2. division - 28/4-12

Viby IF-Brabrand IF, 2. division - 28/4-12

Århus Håndbold-KIF Kolding, Nordea Cup - 25/4-12

SK Aarhus-HC Odense, Kval.-spil håndboldliga - 22/4-12

SK Aarhus-Lyngby HK, Kval.-spil håndboldliga - 17/4-12

AGF-AaB, Superliga - 16/4-12

Århus Håndbold-Team Tvis Holstebro, Herreliga - 15/4-12

Skovbakken-Brøndby, 3F Liga - 15/4-12

Aarhus Fremad-Kjellerup, 2. Division - 14/4-12

FC Skanderborg-FC Djursland, Danmarksserien - 14/4-12

Bakken Bears-Svendborg Rabbits, DM-finalekamp - 12/4-12

Århus Håndbold-Skjern, DM-slutspil - 11/4-12

Skovbakken-Skjold, 2. division - 9/4-12

Aarhus Fremad-Skovbakken, 2. division - 5/4-12

Brabrand IF-Næsby Boldklub, 2. division - 5/4-12

Viby IF-Varde IF, 2. division - 5/4-12

Århus Håndbold-AG København, Håndboldliga - 28/3-12

Århus Håndbold-KIF Kolding, Håndboldliga - 21/3-12

Århus Håndbold-Viborg HK, Håndboldliga - 11/3-12

Århus Håndbold-Mors Thy Håndbold, Håndboldliga - 4/3-12

SK Aarhus-FIF, Håndboldliga - 3/3-12

AGF-Århus Håndbold, Nordea Cup - 28/2-12

AGF-Viborg FF, træningskamp - 25/2-12

SK Aarhus-FCM, Håndboldliga - 15/2-12

Århus Håndbold-BSV, Håndboldliga - 15/2-12

SK Aarhus-Slagelse FH, Håndboldliga - 13/2-12

Århus Håndbold-Celje, Europa Cup - 11/2-12

FC Fredericia-AGF, træningskamp i Bredsten - 31/1-12

SK Aarhus-KIF Vejen, Håndboldliga - 27/1-12

SK Aarhus-Team Tvis Holstebro, Håndboldliga - 14/1-12

Danmark-Island, håndboldlandskamp - Arena 8/1-12

AGFs første træning 2012 - 5/1-12

Århus Håndbold-Sønderjyske, Håndboldliga - 30/11-11

Århus Håndbold-Skjern Håndbold, Håndboldliga - 19/11-11

Aarhus Fremad-Næsby BK - 12/11-11

SK Aarhus-Viborg HK, Håndboldliga - 9/11-11

Vejle Boldklub Kolding-AGF, DBU Pokalen - 26/10-11

Brabrand IF-Aarhus Fremad- 2. division - 22/10-11

Århus Håndbold-Skanderborg Håndbold, Håndboldliga - 15/10-11

SK Aarhus-Team Esbjerg, Håndboldliga 3/10-11

Århus Håndbold-Nordsjælland Håndbold, Håndboldliga 1/10-11

Århus Håndbold U18, 1/10-11

Skovbakken-Viby IF, 2. division 1/10-11

Skanderborg Håndbold-Nordsjælland H. - Håndboldliga 25/9-11

Aarhus Fremad-Lindholm IF, 2. division - 17/9-11

Århus Håndbold-Team Tvis Holstebro, Håndboldliga - 14/9-11

AGF-FC Midtjylland, Superligaen - 12/9-11

SK Aarhus-Silkeborg-Voel, Håndboldliga - 11/9-11

Skovbakken-Team Viborg, 3F Ligaen - 11/9-11

Århus Håndbold-AG København, Håndboldliga - 10/9-11

Århus Håndbold-Skanderborg Håndbold, Nordea Cup - 3/9-11

SK Aarhus-HC Odense, Håndboldliga - 3/9-11

Blokhus FC-AGF, DBU Pokalen - 1/9-11

Aarhus Fremad-FC Svendborg, 2. division - 27/8-11

Brabrand IF-FC Fyn, 2. division - 27/8-11

SK Aarhus-Team Esbjerg, træningskamp - 15/8-11

Aarhus Fremad-Thisted FC, 2. division - 13/8-11

Skovbakken-FC Svendborg, 2. division - 13/8-11

Skovbakken-Fortuna Hjørring, 3F Ligaen - 7/8-11

SK Aarhus-Aalborg DH, træningskamp - 6/8-11

Brabrand IF-Viby IF, 2. division - 6/8-11

AGF-Randers FC, træningskamp, NRGi Park - 10/7-11

AGF-OB, træningskamp, Fredensvang - 4/7-11

AGF-AC Horsens, træningskamp, Fredensvang - 29/6-11

Sommer 2011

UEFA Coach Education, Fredensvang - 14/6-11

Aarhus Fremad-B 1908 - 2. division - 11/6-11

Brabrand IF-Blokhus, 2. division - 5/6-11

Skovbakken-OB, 3F Liga - 5/6-11

Aarhus Fremad-Holstebro B, 2. division - 2/6-11

HB Køge-AGF, 1. division - 29/5-11

Aarhus Fremad-FC Djursland, 2. division - 20/5-11

Skovbakken-Brøndby IF, 3F Liga - 15/5-11

FC Fyn-AGF, 1. division - 13/5-11

Hjørring-AGF, 1. division - 8/5-11

Skovbakken-Brøndby IF, 3F Cup - 4/5-11

Århus Håndbold.BSV, J&J Ligaen - 1/5-11

Skovbakken-Fortuna Hjørring, 3F Liga - 1/5-11

Skovbakken-Aarhus Fremad, 2. division - 30/4-11

Aarhus Fremad-FC Svendborg, 2. division - 25/4-11

Blokhus FC-Aarhus Fremad, 2. division - 21/4-11

Aarhus Fremad-Tjørring IF, 2. division - 16/4-11

SK Aarhus-Aalborg DH, Kvalspil - 14/4-11

Brabrand IF-FC Djursland, 2. division - 9/4-11

Aarhus Fremad-Otterup B & IK, 2. division - 13/4-11

FC Vestsjælland-AGF, 1. division - 10/4-11

Aarhus Fremad-Rishøj, 2. division - 2/4-11

Århus Håndbold-Team Tvis Holstebro, J&J Ligaen - 30/3-11

SK Aarhus-FC Midtjylland, Guldbageren Ligaen - 16/3-11

Århus Håndbold-AG København, Jack & Jones Ligaen - 5/3-11

SK Aarhus-Randers HK, Guldbageren Ligaen - 5/3-11

SK Aarhus-Team Esbjerg, Nordea Cup - 2/3-11

Århus Håndbold-Fredericia HK, Jack & Jones Ligaen - 19/2-11

AGF-SønderjyskE, træningskamp - 11/2-11

SK Aarhus-SønderjyskE, Guldbageren Ligaen - 9/2-11

Randers FC-AGF, træningskamp, 7/2-11

Århus Håndbold-Viborg HK, Jack & Jones Ligaen- 5/2-11

AC Horsens-AGF, træningskamp - 2/2-11

SK Aarhus-Team Tvis Holstebro, Guldbageren Ligaen - 28/1-11

SK Aarhus-Roskilde, Guldbageren Ligaen - 14/1-11

SK Aarhus-Aalborg DH, Guldbageren Ligaen - 11/1-11

Århus Håndbold-AG Kbh., Nordea Cup finale - 28/12-10

TT Holstebro-Viborg HK, Nordea Cup Finale - 28/12-10

Skjern Håndbold-AG Kbh., Nordea Cup semifinale - 27/12-10

Århus Håndbold-TT Holstebro, Nordea Cup semifinale - 27/12-10

Århus Håndbold-KIF, J&J Ligaen - 22/12-10

Rusland-Island, Euro 2010 Women

Island-Montenegro, Euro 2010 Women

Kroatien-Island, Euro 2010 Women

Montenegro-Rusland, Euro 2010 Women

Århus Håndbold-Mors/Thy Håndbold, J&J Ligaen - 27/11-10

Brabrand-Aarhus Fremad, 2. division - 20/11-10

SK Aarhus-Viborg HK, Guldbageren Ligaen - 17/11-10

Århus Håndbold-Nordsjælland, J&J Ligaen - 7/11-10

Skovbakken-Middelfart GF & BK, 2. division - 30/10-10

Skive IK-AGF, 1. division - 25/10-10

SK Aarhus-KIF, Guldbageren Ligaen - 23/10-10

AGF-FC Fyn, 1. division - 20/10-10

AGF-Hjørring, 1. division - 17/10-10

Århus Håndbold-Lemvig-Thyborøn, J&J Ligaen - 16/10-10

SK Aarhus-HC Odense, Guldbageren Ligaen - 9/10-10

Næstved-AGF, 1. division - 2/10-10

Århus Håndbold-Skjern, J&J Ligaen - 28/9-10

Aarhus Fremad-Lindholm, 2. division - 25/9-10

AGF-Skive IK, EB Cup - 22/9-10

Århus Håndbold-AaB Håndbold, J&J Ligaen - 18/9-10

SK Aarhus-KIF Vejen, Guldbageren Ligaen - 14/9-10

AGF-Hvidovre IF, 1. division - 12/9-10

Skovbakken-Brabrand IF, 2. division - 11/9-10

Århus Håndbold-HC Midtjylland J&J Ligaen - 7/9-10

Aarhus Fremad-Middelfart G & BK, 2. division - 4/9-10

AGF-FC Vestsjælland - 28/8-10

Brabrand IF-Varde IF - 28/8-10

Skovbakken-FC Djursland - 28/8-10

Holdfoto SK Aarhus

Odder IGF-AGF, EB Cup - 25/8-10

Aarhus Fremad-Thisted FC, 2. division - 21/8-10

Brabrand IF-Næsby, 2. division - 14/8-10

Aarhus Fremad-Brabrand IF, EB Cup - 10/8-10

Vejle B-AGF, 1. division - 8/8-10

Aarhus Fremad-Blokhus FC- 7/8-10

AGF-Hobro IK, træningskamp - 1/8-10

AGF-Aarhus Fremad, træningskamp - 23/7-10

Aarhus Hurdles Festival - 21/7-10

AGF-FC Fredericia, træningskamp - 16/7-10

AaB-AGF, træningskamp - 12/7-10

FC Djursland-Skive IK, Danmarksserien - 19/6-10

Brabrand IF-Lyngby B, 1. division - 13/6-10

Harer - juni 2010

AGF-Hobro IK, 2. division - 6/6-10

Aarhus Fremad-OB, 2. division - 22/5-10

Brabrand IF-Næstved B, 1. division - 20/5-10

Brabrand IF-AC Horsens, 1. division - 15/5-10

Aarhus Fremad-Ikast FS, 2. division - 11/5-10

Aarhus Fremad-Esbjerg fB, 2. division - 8/5-10

AGF-SønderjyskE, SAS Liga - 6/5-10

Team Tvis KFUM-SK Aarhus, Guldbageren Ligaen - 1/5-10

Aarhus Fremad-FC Hjørring, 2. division - 28/4-10

Bakken Bears-Svendborg Rabbits, DM-finale - 26/4-10

Blokhus FC-Aarhus Fremad, 2. division - 24/4-10

Aarhus Fremad-Randers Freja, 2. division - 17/4-10

Tilskuere i Riisvangen - 17/4-10

SK Aarhus-Ringkøbing Håndbold, Kval. til GB-Ligaen 14/4-10

Århus GF-Lemvig Håndbold, J&J Ligaen - 10/1-10

Bakken Bears-Aabyhøj Basket, DM-semifinale - 5/4-10

AGF-Randers FC, SAS Liga - 4/4-10

Karlsens nye klæ'r - 4/4-10

Brabrand IF-FC Roskilde, 1. division - 1/4-10

Århus GF-Skjern Håndbold, J&J Ligaen - 27/3-10

KIF-Montpellier, Champions League - 27/3-10

AGF-Tjørring IF, 2.-division - 20/3-10

Århus GF-Flensburg Handewitt, 18/3-10

Århus GF-TMS, J&J Ligaen - 13/3-10

SK Aarhus -KIF Vejen, Guldbageren Ligaen - 7/3-10

Thomas Helmig, koncert NRGi Arena - 27/2-10

Århus GF- Team Tvis Holstebro, J&J Ligaen - 25/2-10

SK Aarhus-Randers HK, Guldbageren Ligaen - 20/02-10

Rikke Poulsen - 20/02-10

SK Aarhus-Kuban, EHF Cup - 14/2-10

Århus GF-Nordsjælland, J&J Ligaen - 13/2-10

Boksegalla - 30/1-10

AGF-Hobro IK, træningskamp - 30/1-10

SK Aarhus-Team Tvis Holstebro, Guldbageren Ligaen - 23/1-10

SK Aarhus-Horsens HK, Guldbageren Ligaen - 16/1-10

AGFs første træning 2010 - 4/1-10

BSV-FCK, pokalfinale - 2/1-10

SK Aarhus-FCK, pokalfinale - 2/1-10

Århus GF-FCK Håndbold, J&J Ligaen - 30/12-09

Århus Elite Badminton-Nordsjæll., Badmintonligaen - 14/12-09

Århus GF-Kolding IF, J&J Ligaen - 12/12-09

Århus GF-Viborg HK, U18 - 12/12-09

AGF-Esbjerg fB, SAS Ligaen - 7/12-09

Aarhus Elite Floorball-FC Outlaws, Pokalsemifinale - 3/12-09

ÅGF-BSV, J&J Ligaen - 25/11-09

"Kanhave" i Hou - 20/11-09

Danmark-USA, landskamp NRGi Arena - 18/11-09

Landsholdet træner i Odder - 17/11-09

Landsholdet træner i NRGi Park - 16/11-09

Landsholdet træner i NRGi Park - 15/11-09

ÅGF-GOG, J&J Ligaen - 11/11-09

Aarhus Fremad-Holstebro BK - 2. Division - 7/11-09

SK Aarhus-Tertnes I.L., EHF Cup - 31/10-09

SK Aarhus-Viborg HK, Guldbageren Ligaen - 28/10-09

AC Horsens-Brabrand IF, 1. Division -25/10-09

ÅGF-Mors Thy Håndbold, J&J Ligaen - 24/10-09

Brabrand IF-Viborg FF, 1. Division - 17/10-09

ÅGF-Bjerringbro HK, J&J Ligaen - 10/10-09

Krysztof Popczynski

SK Aarhus-Team Esbjerg, Guldbageren Ligaen - 3/10-09

Aarhus Fremad-Otterup, 2. division - 26/9-09

ÅGF-Fredericia Elite, J&J Ligaen - 25/9-09

Aarhus Fremad-Brabrand, EB Cup - 23/9-09

SK Aarhus-FCM, Guldbageren Ligaen - 19/9-09

ÅGF-AaB Håndbold, J&J Ligaen - 12/9-09

AGF-Blokhus FC, 2. division - 5/9-09

SK Aarhus-SønderjyskE, Guldbageren Ligaen - 2/9-09

Aarhus Elite Badminton-KMB Kastrup - 1/9-09

Aarhus Fremad-AaB, 2. division - 29/8-09

FC Djursland-Aarhus Fremad, EB Cup - 26/8-09

Brabrand IF-Hvidovre IF, 1. Division - 22/8-09

Jesper Skak Nielsen, Jonathan Richters redningsmand - 22/8-09

Aarhus Fremad-Tjørring IF, 2. division - 16/8-09

Brabrand IF-FC Vestsjælland, 1. division - 8/8-09

AGF-FC Nordsjælland, træningskamp - 8/7-09

AC Horsens-AGF, træningskamp - 1/7-09

Fodbold fælder gammelt træ - 26/6-09

Danmark-Portugal, VM-kvalifikation damer - 13/6-09

Aarhus Fremad - Varde IF, 2. Division - 13/6-09

Aarhus Fremad - Hobro, 2. Division, 1/6-09

Anders Brøchner - 1/6-09

SK Aarhus-FCK Håndbold, Guldbageren Ligaen - 29/5-09

Aarhus Fremad-AaB, 2. Division - 23/5-09

Århus GF-TM Tønder, oprykningsspil - 13/5-09

Aarhus Fremad-FC Blokhus, 2. Division - 9/5-09

Bag målet Århus GF-HC Midtjylland - 2/5-09

Århus GF-HC Midtjylland, oprykningsspil - 2/5-09

SK Aarhus-KIF Vejen, Guldbageren Ligaen - 29/4-09

Basic Level (cheerleader) - 26/4-09

AGF-FC Nordsjælland, SAS Ligaen - 26/4-09

Aarhus Fremad-Skovbakken, 2. Division - 25/4-09

SK Aarhus-Viborg HK, Guldbageren Ligaen - 22/4-09

Århus GF-FIF, U-18 - 20/4-09

Aarhus Fremad-Esbjerg fB, 2. Division - 13/4-09

Anders Brøchner sys i panden - 13/4-09

AGF-AC Horsens, SAS Ligaen - 9/4-09

Århus GF-FCK Håndbold, CBB Ligaen - 8/4-09

Skovbakken-Aarhus Fremad, 2. Division - 1/4-09

SK Aarhus-Viborg HK, Pokalkamp - 24/3-09

Morten Arvidsson, træner SK Aarhus - 24/3-09

Aarhus Fremad-Ikast, 2. Division - 21/3-09

AGF-Esbjerg fB, 2. Division - 21/3-09

Bakken Bears-Team FOG Næstved - 19/3-09

SK Aarhus-Horsens HK - 18/3-09

Århus GF-GOG, CBB Ligaen - 15/3-09

SK Aarhus-Slagelse FH, Guldbageren Ligaen - 28/2-09

Århus GF-BSV - 25/2-09

Jyske Mesterskaber i boksning - 22/2-09

Jyske Mesterskaber i boksning - 21/2-09

Århus GF-Arrate, EHF Cup - 21/2-09

SK Aarhus-SønderjyskE, GuldBageren Ligaen - 31/1-09

SK Aarhus-FCK, GuldBageren Ligaen - 14/1-09

AGFs første træningsdag den 5. januar 2009

SK Aarhus-Team Esbjerg, Dame Ligaen - 30/12-08

Århus GF-Team Tvis Holstebro, CBB Ligaen - 20/12-08

AGF-OB, SAS Liga - 1/12-08

Farvel til Per Thune, NRGi Park - 1/12-08

AGF-Sønderjyske, SAS Ligaen - 15/11-08

Farvel til Håvard Flo - 15/11-08

Århus GF - TMS Ringsted, CBB Ligaen - 8/11-08

Aarhus Elite Badminton - Værløse, Badmintonligaen - 6/11-08

SK Aarhus-Aalborg DH, Dame Ligaen - 1/11-08

Aarhus Fremad - AGF, 2.-division - 18/10-08

Århus GF - Viborg HK, CBB Ligaen - 17/10-08

SK Aarhus - Viborg HK, Dame Ligaen - 8/10-08

Aarhus GF - AaB Håndbold, CBB Ligaen - 4/10-08

Aabyhøj IF - AC Pink Panthers - Kvinder - 28/9-08

Aabyhøj IF - Team Hørning og Brabrand, U11 - 28/9-08

Aarhus GF - Fredericia HK, CBB Ligaen - 24/9-08

SK Aarhus - Ikast Brande, Dame Ligaen - 21/9-08

SK Aarhus - Randers HK, Dame Ligaen - 13/9-08

Aarhus GF - Skjern Håndbold, CBB Ligaen - 6/9-08

Århus Games - 4/9-08

Skanderborg Håndbold - FCK, Pokalturnering - 3/9-08

AGF - FC Nordsjælland, SAS Liga - 31/8-08

Aarhus Fremad - Randers Freja, 2. division

Viby IF - AGF, DBUs Landspokalturnering

ASA-Rårup GIF, Serie 1 damer - 24/8-08

Aarhus Fremad - Aabyhøj IF, Danmarksserien - 16/8-08

Aarhus Fremad - Silkeb.IF, DBUs Landspokalturnering - 13/8-08

Aarhus Fremad - Næsby, 2. division - 9/8-08

AGF - FC Fyn, 2. division - 9/8-08

Uofficielt Århus-mesterskab i fodbold - 26/7-08

Aarhus GF, træningsopstart - 28/7-8

AGF - Viborg FF, træningskamp på NRGi Park - 11/7-08

Maciej Wasyniuk - en målmandstræner - 11/7-08

Kolding FC-AGF, træningskamp - 9/7-08

FC Nordsjælland - AGF, Hornbæk stadion 5/7-08

Aabyhøj IF - Viby, Åbyhøj Stadion

Danmark - Tyrkiet, EM-kvalifikationskamp i NRGi Arena

DT Eliteatletikstævne i NRGi Park

Aarhus Fremad-AB, 1.-division

Aarhus Fremad-Hvidovre på Riisvangen Stadion

Aarhus Fremad - Næstved

Aarhus Fremad - Vejle B

Aarhus Fremad - Lolland Falster Alliancen

Aarhus Fremad - Køge Boldklub

Aarhus GF - GOG i den første semifinalekamp

Aarhus Fremad - FC Fredericia

Aarhus GF - Skjern i Atletion Arena

Ny målløs kamp af AGF på NRGi Park

Aarhus Fremad - Kolding FC

AGF - Randers FC i NRGi Park

Århus GF - Viborg HK i Tele2 Ligaen

AGF - SønderjyskE i Grenå

Århus GF - BSV

Århus GF - Team Tvis Holstebro i Tele2 Ligaen

Se Dronningens Livgarde marchere til Marselisborg slot.

AGF - Aarhus Fremad - træningskamp

Århus GF - Fredericia HK

Dansk Revision forærer AGFs yngste fodbolde

Danmark - Spanien, EM-kvalifikationskampen i Århus

Spanien træner i NRGi Park før landskampen mod Danmark.

Runrig giver koncert i NRGi Arena i Århus

Peter Graulund jubler efter sin scoring

Danmark - Liechtenstein, EM Kvalifikationskamp og vinder 4-0

Aarhus Fremad - Ølstykke

Aarhus Fremad - Frem

En flot forårsdag i maj møder Aarhus Fremad AGF i Riisvangen

AGF - FC Nordsjælland

Matchrace - august 2006

GS

 
Ringkøbing IF
Anne Tolstrup
Anne Tolstrup - SK Aarhus
Niklas Backmam
Niklas Backman -AGF
Minik Dahl Høgh
Ninik Dahl Høgh
Uffe Troensegaard
Uffe Troensegaard
Nadia Dadim
Nadia Nadim
Sebastian Henneberg
Sebastian Henneberg - Århus Håndbold
Mathilde Storgaard
Mathilde Storgaard - Viborg HK
Laura Damgaard
Laura Damgaard - Skanderborg Håndbold
 
 
| © europicture.net - 2009|